Viroc fibercement paneller, dış cephelerde havalandırmalı cephe sistemi esaslarına göre uygulanır. Dış cephe uygulamaları için minimum panel kalınlığı 12mm, maksimum panel kalınlığı ise 16mm’dir. VIROC paneller, cephelerde siding olarak da uygulanabilir, siding cephe kaplamalarında 8mm veya 10mm panel kalınlığı yeterlidir. VIROC fibercement paneller, teknik şartnamesine uygun olarak cepheye monte edilir. VIROC fibercement levhaların montajı, sistem detaylarına uygun olarak yapılmalı, montaj öncesi arka yüzeye 1 kat vernik, montaj sonrası ön yüzey ve kenarlara 2 kat vernik uygulaması yapılmalıdır. Dış cephe kaplamaları, gizli montaj, yarı gizli montaj ve görünür montaj adı verilen 3 farklı sisteme göre uygulanır. Viroc fibercement panellerin gizli montajında MS polimer, yarı gizli ve görünür sistem uygulamalarında ise vida veya perçin kullanılır.
CEPHE
Çok yönlülüğü ile tanınan Viroc; mobilya, merdiven, bölmeler, kapı, mutfak tezgahı ve diğer dekoratif ve mimari elemanlarda kullanılır. Viroc Levhalar bölme duvarların yapımında kullanılmak için çok uygundur.  Böyle bir uygulama, Viroc levhanın, görsel görünüm, mekanik dayanım, ses yalıtımı, yangın dayanımı ve dayanıklılığı ile ilgili özelliklerine bağlı olarak geliştirilir.  Viroc, dışarıdaki seslere akustik direncin ve yangın dayanımının kriter teşkil ettiği otel odaları veya sinema salonları için iyi bir tercihtir.  Viroc levhalar, nem direnci nedeniyle, yüzme havuzu kompleksleri, kapalı spor salonlar, soyunma odaları ve banyolarda kullanım gibi, rutubetli iç mekanlarda iyi bir tercihtir. Viroc levhalar, hem iç hem dış mekandaki mevcut duvarların kaplaması veya bitişi olarak da kullanılabilir. Kuru alanlardaki iç duvarlarda kullanılan Viroc levhaların kalınlığı minimum 10mm dir. Nemli iç veya dış mekanlardaki kullanım için kalınlık minimum 12mm dir. Rutubetli alanlarda vernik uygulaması tavsiye edilir.
DUVAR
ZEMİN
Stürüktürel zemin veya döşeme kaplama uygulaması, Viroc levhalar için başka bir olası kullanımdır. Yeni binaların mutfak ve banyo zemin ve duvarlarında kullanıldığı gibi, eski binaların ıslak hacimlerinin renovasyonunda yaygın olarak kullanılır hatta mevcut mermer ve seramik zeminlere yapıştırılmak suretiyle döşeme kaplaması olarak da kullanılabilir. Stürüktürel zeminlerde kullanılan Viroc levhaların kalınlığı minimum 19 mm olmalıdır. Döşeme kaplaması olarak kullanıldığında, herhangi bir stürüktürel fonksiyonu olmayan ve mevcut bir yüzey üzerine uygulandığında, önerilen kalınlık minimum 12mm dir. Zeminde uygulandığında, Viroc levhaların taşımak zorunda kalacağı yükler dikkate alınmalıdır. Çünkü Viroc levhaların direnci, destek kirişleri arasındaki mesafedeki Viroc levhaların kalınlığına bağlıdır. Viroc levhalar döşeme kaplaması olarak kullanıldığında, aşınma direnci iyi olan boya veya vernik kaplamalar, Viroc levhalara uygulanmalıdır. 
Viroc fibercement paneller, estetik ve dayanıklılığı nedeniyle, hem iç hem dış mekandaki asma tavanlarda da, kullanılır. İç ve dış mekan asma tavan uygulamarında, Viroc levhalar arasında açık derzler olmalıdır. Kuru alanlardaki, iç mekan asma tavan uygulamarında, Viroc fibercement panel kalınlığı minimum 10mm olmalıdır. Rutubetli alanlardaki, gerek iç mekan gerekse dış mekan asma tavan uygulamalarında Viroc fibercement panel kalınlığı  minimum 12mm olmalıdır. Rutubetli alanlarda vernik uygulaması tavsiye edilir.
ÇATI
Viroc fibercement panellerin marangoz aletleriyle kolayca işlenebilir olmaları, panellerin bahçe ve mağazacılık sektöründe ahşap mobilya gibi tercih edilmesini sağlar. Mağazacılık sektöründe, banko, raf sistemleri, display ve masa imalatlarında geniş çapta kullanılmaktadır. Lacoste, Nike, Adidas, Massimo Dutti gibi firmalar bu konuda panellerimizi tercih etmişlerdir.
MOBİLYA
© SARGRUP İNŞAAT VE ENERJİ LTD.ŞTİ.             T: +90 212 418 45 35          M: +90 532 211 27 94           E: info@sargrup.com.tr
ASMA TAVAN
AKUSTİK
Viroc perfore fibercement paneller, ağırlığından dolayı mükemmel bir akustik özelliğe sahiptir. Doğal ve dekoratif özelliklerinin yanısıra akustik amaçlı olarak da; toplantı salonları, sinema ve spor salonları, hastane ve alışveriş merkezlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Viroc akustik duvar ve tavan panelleri, mekanda oluşan değişik ses dalgalarının rezonansa girmeden net olarak duyulmasını sağlar. Akustik ses düzenlemesinde kullanılan fibercement perfore paneller, iyi bir ses yalıtımı yaptığı gibi aynı zamanda brüt beton görünümüyle de mekana ayrıca estetik katar. Akustik özelliğinin yanısıra reddedilemez bir ısı yalıtım avantajı sağlar. B1 yanmazlık sertifikasına sahip olması nedeniyle Viroc akustik paneller birçok projede tercih sebebi olmuştur.
Viroc fibercement panel, mekanik mukavemet, havadaki ses yalıtımı değeri, ısı direnci ve nem direnci nedeniyle çatı kaplamalarını desteklemek için de uygun bir malzemedir. Tıpkı döşemede kullanıldığında taşımak zorunda olduğu yükler gibi, Viroc levhaların taşımak zorunda kalacağı yükler dikkate alınmalıdır. Çatıda kullanılan Viroc fibercement panellerin kalınlığı minimum 16 mm’dir.
PREFABRİKE