1 0 - y e a r e l e c t r i c a l r e s i s t a n c e warranty
VIROC LEVHALARIN KULLANIM YERLERİ
Dış cephe kaplamaları / İç duvar kaplamaları / Zemin kaplamaları / Tavan kaplaması / Asma tavanlar / Akustik kaplamalar / Söve ve denzilikler / Bahçe duvarları / Siding cephe kaplamaları / Saçak altı ve saçak alın kaplaması / İç mekan dekoratif kaplama malzemesi / Dekorasyon / iç mimari / Çatı kaplamaları / Çatı kaplama malzemeleri için alt destek elemanı / Mobilya / Bahçe mobilyası / Prefabrik yapılar / Prefabrik havuz duvarları / Kapı / Mutfak tezgahı / Merdiven kaplaması / Banyo tezgahı ve dolabı / Şehir mobilyaları / Fuar standları / Sanat çalışmaları / Islak hacim malzemesi / Sandviç panel şeklinde bölme duvar elemanı / Çok katlı yapılarda kat silmesi / Dış cephelerde kapı ve pencere kenarlarında söveler / Siding uygulamaları / Vitrin tasarımlarında / Reklam panoları / Döşeme malzemelerinin altında destek elemanı / Çok katlı ön üretimli yapılarda ara kat döşeme malzemesi / Islak hacimlerde seramik altı malzemesi / Beton kalıp malzemesi / Muhtelif izolasyon malzemeleri ile birlikte sandviç panel olarak
© SARGRUP İNŞAAT VE ENERJİ LTD.ŞTİ. T: +90 212 418 45 35 M: +90 532 211 27 94 E: info@sargrup.com.tr
VIROC KOMPOZİT ÇİMENTO LEVHA
SİYAH ve GRİ renkler için kalınlıklar ve ebatlar: Kalınlıklar (mm): 8 | 10 | 12 | 16 | 19 | 22 | 25 | 28 | 32 Ebatlar (mm): 2600 x 1250 | 3000 x 1250 ve diğer ebatlar talep üzerine BEYAZ | TOPRAK | SARI | KIRMIZI renkler için kalınlıklar ve ebatlar: Kalınlıklar (mm): 12 | 16 * Ebatlar (mm): 2600 x 1250 veya diğer ebatlar talep üzerine
Viroc, kurutulmuş çam yongalarıyla takviye edilmiş, çimento kompozit levhadır, diğer bir deyişle, çimento esaslı yonga levhadır. Kompozit malzeme olup; sıkıştırılmış kuru Portekiz çam parçacıkları ve çimento karışımı ile oluşur. Görünüşü homojen değildir. Viroc levhanın doğal bir özelliği yüzeyindeki ton farklılığıdır. Dış cephe kaplamalarında yaygın olarak kullanılmakta olup, bakım gerektirmezler. VIROC levhaların en önemli özelliği kendinden renkli olmalarıdır. Panellerin sadece yüzeyi değil, tüm içeriği boya görecek şekilde üretilir. Dolayısıyla paneller
hamurundan renkli, yada kendinden renkli panel olarak da adlandırılır. Brüt beton görünümdeki kompozit çimento panellerin herbiri benzersiz görünümdedirler. Viroc levhalar bütün olarak kullanılabildiği gibi istenilen ebatta kesilerek de uygulanabilir. Panellerin üzerine CNC makinasıyla rölyef desen verilebilir ayrıca digital baskı yapılarak da iç duvar kaplamalarında dekoratif amaçlı kullanılabilir. Viroc panellerimiz halen Starbucks şubelerinde dijital baskı duvar kaplaması olarak kullanılmaktadır.
Toksik değildir: Tehlikeli uçucu bileşenler, silika, asbest ve formaldehit içermez.
Ses izolasyonu : Ağırlığından dolayı iyi ses yalıtım özelliğine sahiptir. Ses yalıtım indeksi levha kalınlığına göre değişmektedir.
Kolay montaj : Kesilip, delinebilir ve zımparalanabilir. Viroc levhalar için kullanılan araçlar ve bağlantı sistemleri, ahşapta kullanılanlarla aynıdır.
Yangın geciktirici : Yangının yayılmasını önler. Yapılan Yanma deneyine göre, EN 13501-1 uyarınca B-s1, d0 olarak sınıflandırılmıştır.
Böceklere dayanıklı : Mantar, termit, böcek ya da herhangi bir canlı organizma, zarar veremez
I yalıtımı : Hem soğuğu hem sıcağı içerde tutarak iki işlevli, iyi bir yalıtım özelliğine sahiptir.
Neme karşı dayanıklı : Suyun etkisi altında bozulmaz. Su geçirmeyen bir malzemedir.
Ağırlık direnci : Levhalar, dayanıklı stürüktürel eleman olarak kullanımını sağlayan bir bükülme mukavemetine sahiptir.
VIROC LEVHALARIN AVANTAJLARI
Viroc, çimento gözenekliliği ve tuzlarının bileşimine bağlı olarak bazı tonlar gösterebilen standart bir 'pürüzlü' yüzey ile homojen olmayan bir malzeme olarak üretilmiştir. Genellikle bu gölgeler uzunlamasına uzanır ve bazen üretim bandının bir sonucu olarak yönler 'çizgiler' olarak görünür. Ham maddelerin özelliklerinden dolayı, panel yüzeyindeki bu doğal oluşum, bazı üretimlerde diğerlerinden daha belirgin olabilir. Çoğu durumda, bu doğal görünüm veya üretilmiş durum, malzemeyi ilk etapta çekici kılan şeydir. Gerekirse, "çizgiler" veya gölgeler, panel yüzeyi "cilalanarak" düzeltilebilir, ancak hiçbir zaman% 100 kaybolmayacaktır. Panel yüzeyini cilalamak için minimum 180 gr'lık bir parlatma diski ("scotch brite") veya zımpara diski kullanılması önerilir. Bu prosedür, yüzeysel çimento tuzlarını giderecek ve doğal tonları yumuşatarak panel yüzeyini homojen hale getirecektir. Gerektiğinde fabrikada gerçekleştirilen bir işlemdir.